take-ionescu-scris-1

Eleva Şcolii Gimnaziale „Take Ionescu”, premiantă la concursurile de muzică populară

În cadrul a două concursuri de creație populară, eleva Şcolii Gimnaziale „Take Ionescu” din Râmnicu Vâlcea, Opriţa Maria Teodora, a reuşit să obţină premiul I la Festivalul Naţional de muzică populară „FLORI DE CÂNTEC OLTENESC” , precum şi premiul II la Concursul Naţional „VÂLCEA, PLAI DE CÂNT ȘI DOR”. De asemenea, eleva a obţinut o menţiune la Festivalul Internaţional „Maria Tănase”.

OPRIȚA MARIA TEODORA este elevă în clasa A III-A B, sub îndrumarea Prof. Inv. Primar PARASCHIV ELENA IVONA.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut