take-ionescu-scris-1

eTwinning European Quality Label

“Animals? Animals!” este un proiect internaţional interşcolar, desfăşurat pe platforma eTwinning de către Şcoala Gimnazială “Take Ionescu” şi coordonat de prof de lb. engleză Marina Sacerdoţeanu şi prof. de ed. socială Văduva Cătălin în parteneriat cu Zakladni Skola Broumovska-Liberec, Cehia (2021-2022).

După procesul de selecţie, s-a clasat în prima treime a proiectelor naţionale eligibile pentru o recunoaştere internaţională. Astfel, după ce a obţinut Certificatul Naţional de Calitate-National Quality Label, proiectul a fost nominalizat pentru acordarea Certificatului European de Calitate. În urma evaluării, proiectul “Animals? Animals!” a obţinut prestigiosul EUROPEAN QUALITY LABEL. Proiectul se regăseşte pe pagina oficială European School Education Platform, la secţiunea EQL Winners (click aici).

Felicitări elevilor şi profesorilor coordonatori!

Sari la conținut