take-ionescu-scris-1

Concurs Naţional „Made for Europe”

Concursul Naţional “Made for Europe” – faza judeţeană s-a desfăşurat în data de 31 martie 2023 la Colegiul Tehnic Energetic Rm.Vâlcea, concurs la care s-au înscris instituţii şcolare din învăţământul preuniversitar din judeţul Vâlcea. Şcoala Gimnazială “Take Ionescu” a fost singura şcoală gimnazială participantă şi a fost reprezentată de eleva Manole Iarina, cls a VIII-a D care a prezentat produsul final “Digital Guidelines for Responsible Online Behaviour”.

Acest ghid a fost conceput de echipa de implementare a proiectului Erasmus+”Kindness against Cyberbullying” şi coordonat de prof. Sacerdoţeanu Marina şi prof. Văduva Cătălin. Produsul final al acestui proiect a obţinut premiul al II-lea, cu 194 de puncte din 200 şi a avut oportunitatea de a reprezenta judeţul Vâlcea la faza naţională a concursului “Made for Europe”, o competiție a produselor finale ale proiectelor finanțate prin programe europene. Felicitări tuturor !

Sari la conținut