take-ionescu-scris-1

O nouă întâlnire în cadrul proiectului „Atelier de dezvoltare personală”

Joi, 20 octombrie 2022, a avut loc o nouă întâlnire în cadrul proiectului ”Atelier de dezvoltare personală”. Au participat elevii de la Școala Gimnazială „Take Ionescu”, Râmnicu Vâlcea, coordonați de prof. înv. primar Bănuță Georgiana Elena. Acest proiect se derulează în parteneriat cu voluntarii internaționali din cadrul asociației AIDE.

Scopul Atelierului de dezvoltare personală pentru elevii este de stimulare și dezvoltare a gândiri logice, strategice, flexibilitate, atenție, încredere în sine, comunicare, creativitate, perseverență, capacitatea de gestionare a emoțiilor și relaţiilor cu cei din jur.

Activitățile se desfășoară sub formă de jocuri. Voluntarii care participă la proiecte sunt : Alona Kovalenko din Ucraina, John Hanna din Egipt, Shouroq Elazab din Egipt, Sidonie Rousseau din Franta, Ani Gabrielyan din Armenia, Mansur Sis din Turcia. Astăzi cei prezenți au învățat cât de importante sunt emoțiile lor și ce înseamnă familia pentru ei.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut