take-ionescu-scris-1

Antonia Ușurelu, elevă a școlii gimnaziale „Take Ionescu”, a câștigat marele premiu la emisiunea lui Dan Negru!

Antonia Ușurelu

Îndrăgita emisiune cu şi despre vocabular, realizată de Dan Negru, „Jocul Cuvintelor”, a avut o ediţie specială de Crăciun, iar locul concurenţilor a fost ocupat de copii. Printre participanţi s-a aflat şi Antonia Ușurelu, eleva Şcolii Gimnaziale „Take Ionescu” din Râmnicu Vâlcea.

Aceasta a reuşit să impresioneze audienţa prin isteţimea ei şi rapiditatea în gândire, răspunzând corect la întrebările adresate de Dan Negru şi reuşind să câştige marele premiu.

Elevă în clasa a-III-a, Antonia a demonstrat o stăpânire de sine demnă de un adult şi a reuşit să „dezlege” enigmele lui Dan Negru. Calde felicitări pentru această reuşită şi mult succes pe mai departe, dragă Antonia! Suntem cu toţii mândri de tine!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut